PEDAGOGICKÝ SBOR ŠK.R. 2016/2017

Kateřina ZUBÍČKOVÁ
KR A J SK Á    H Y G I E N I C K Á    S T A N I C E
JIHOMORAVSKÉHO KRAJE se sídlem v Brně, Jeřábkova 4, 602 00 Brno
 Tel. 545113091                     e-mail: sekretariát@khsbrno.cz                       ID jaaai36

V Brně dne  12.12. 2016
  Sdělení

Vážená paní ředitelko, pane řediteli,

vzhledem ke stále přetrvávajícímu  epidemickému výskytu  virové hepatitidy typu A  (infekční žloutenky)
v Jihomoravském kraji, i navzdory veškerým opatřením,
si Vás dovoluji  znovu v tomto školní roce oslovit a poprosit o spolupráci.
Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje se sídlem v Brně, oddělení hygieny dětí a mladistvých, připravila pro děti  mateřských škol,
žáky I. stupně základních škol a dalších dětských zařízení, edukační materiál, který hravou formou – formou omalovánek,
kvízu (pracovního listu) a pohádky seznamuje děti  s přenosem infekční žloutenky a hlavně, jak infekční žloutence předcházet.

Děkuji za předání informace dětem,žákům a jejich rodičům.

MVDr. Marcela Hadámková
                                                                       ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých
                                                                       Krajská hygienická stanice JmK se sídlem v Brně

Letní prázdniny ve škole na Hamrech

Za Beorskými horami, za pouští Surda, v údolí Ellesméra, u Modravého jezera se nachází království Alaglésie, kde vládne hodná a spravedlivá královna Ismira. V této zemi spolu v míru žijí tři rody – Skřítci, Elfové a Hobiti. Ale království je ve velkém ohrožení. Chystá se je napadnout zlý král Galbatorix se svými bojovnými Urgaly. Proto královna Ismira svolává dračí jezdce – ochránce země s jejich draky. Staňte se dračím jezdcem a pokuste se získat draka, abyste i vy mohli pomoci při záchraně království…..
Tak takto začínalo naše prázdninové hlídání dětí s programem na naší škole, kterého se letos zúčastnilo 68 dětí. Děti si prožily čtrnáct dní plných her, soutěží, netradičních výtvarných technik, angličtiny.
Děkujeme dětem za chvíle prožité s nimi v království Alaglésie, restauraci Svatoboj, která se o nás postarala v době oběda a paní ředitelce, která nám vychází v těchto aktivitách vstříc.

Martina Löffelmannová, Marie Švehlová, Pavla Křivánková, Dagmar Divišová

Ředitelství  ZŠ        545 230 160